Koncert IVO JAHELKY

23. dubna 2023 od 18:00
M-klub – Obvodní knihovna Škvrňany (Macháčkova 28, Plzeň – Škvrňany)

Pro zámek Čečovice vystoupil „zpívající právník“ Ivo Jahelka v plzeňském M-klubu.

Moc děkujeme všem za skvělou atmosféru a vyprodaný sál!

Za fotografie děkujeme Lubomíru Dupákovi

Veškerý výtěžek z tohoto koncertu budu využit na finalizaci rekonstrukce první reprezentativní místnosti na zámku Čečovice.

Ivo Jahelka vystudoval právnickou fakultu UK v Praze a získal i titul JUDr. Protože vždy měl sklony k psaní písniček, vysloužil jsem si také další neformální titul „zpívající právník“.  Začal se totiž věnovat zhudebňování soudních případů a příběhů ze života a jejich prozpěvování při různých příležitostech, přičemž stranou nezůstaly ani všeliké zajímavé zápisy obsažené v soudních spisech, policejních protokolech i jiných úředních dokumentech. Poprvé tyto výtvory slýchalo publikum v klubu Rubín na Malostranském náměstí v Praze v pořadech známého recitátora a moderátora Mirka Kováříka „Zelené peří“, odtud byl už jenom krok na Porty a dále do divadel a všemožných kulturních stánků. Protože lidský život nabízí neustále nepřeberné množství zajímavých situací, pokračuje v této činnosti i v současné době.

„Vycházím z toho, že humor a smích jsou kořením života, že každý se rád zasměje neštěstí druhých, a že – jak pravil jeden recidivista – ŽIVOT JE NEPŘETRŽITÁ  ŘADA  PRŮSERŮ  NEPRAVIDELNĚ  PO  SOBĚ  JDOUCÍCH. „

Vstupné 250,-