Jaké další akce pořádáme na zámku Čečovice?

V posledních letech na zámku pořádáme dvě velké akce do roka: Country bál a Folk-country festival. Obě už za ta léta mají své návštěvníky a pro zámek jsou vždy velkým přínosem! Jen díky Vám a tomu, že nás na těchto akcích podporujete, máme dost finančních prostředků, aby rekonstrukce na zámku mohla pokračovat. Vedle toho také pořádáme koncerty v Čečovickém kostele a nepřestáváme vymýšlet, co by se pro zámek nebo na zámku ještě dalo podnikat.

V minulých letech jsme na zámku pořádali i mnohé další akce:

Den otevřených dveří

U příležitosti Dnů evropského dědictví Klub Ladislava Lábka tradičně (od roku 2001) pořádal Dny otevřených dveří. Návštěvníci si mohli za odborného výkladu prohlédnout prostory zámku Čečovice i kostela sv. Mikuláše. V prostorách sýpky se konaly výstavy a celá akce byla doprovázena bohatým doprovodným programem: koncerty, šermířská i další vystoupení…

Více o dnech otevřených dveří, které jsme pořádali, se můžete dozvědět zde.

Žehnání koní

Jízda sv. Mikuláše a žehnání koní se konali v letech 2009 a 2010, aby se oživila stará venkovská tradice. Královská jízda s nazdobenými koňmi a jezdci se vydala směrem ke kostelu Nanebevzetí Panny Marie v Bukovci a následně se vracela do Čečovic ke kostelu sv. Mikuláše. Poté následovalo požehnání koním a mše svatá. Nechyběl samozřejmě ani bohatý doprovodný program v podobě prohlídek kostela i zámku, výstav, trhů, šermířského vystoupení či soutěží pro děti. Večer se pak konal country bál a slavnostní ohňostroj.

Přečtěte si víc o žehnání koní na zámku Čečovice zde.

Máte nápad na akci, která by se pro zámek mohla pořádat? Chybí vám některá s těch, které už se nepořádají? NAPIŠTE NÁM!